Montaż jonizatora wody

UWAGA:*
Przed podłączeniem i użyciem urządzenia prosimy o uważne przeczytanie całej instrukcji.
Producent Chanson i dystrybutorzy nie są odpowiedzialni za usterki lub wypadki w razie nie zastosowywania się do wytycznych instrukcji obsługi. Jeśli montaż jonizatora wody będzie dla Ciebie trudnym zdaniem, to zachęcamy do skorzystania z naszej usługi instalacji urządzenia w Twoim domu.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcją oraz zamieszczonymi informacjami na naszej stronie.

Potrzebujesz pomocy w instalacji, masz wątpliwości lub pytania? Napisz do nas!

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Opisz swój problem oraz jakiej pomocy oczekujesz

  Są trzy główne metody instalacji jonizatora wody, na zdjęciach obok przedstawiamy ich najprostszą wersję używając metody A:

  Montaż jonizatora w metodzie A:

  Metoda A: podłączenie jonizatora wody alkalicznej do końcówki wylewki/baterii zlewozmywakowej; najprostsza metoda instalacji, którą możesz przeprowadzić samodzielnie:

  a) na stronie www.jonizatory.eu w zakładce „Wsparcie” zobacz film i zdjęcia „Montaż Miracle Max”

  b) po rozpakowaniu zapoznaj się z dołączonymi częściami i akcesoriami

  c) odmierz odpowiednie odległości i zamontuj dołączonej kołki rozporowe i śruby w miejscu gdzie urządzenie ma być zamocowane (jeśli nie będzie postawiony na blacie)

  d) odmierz odpowiednie długości dla dołączonej rurki ¼” rozetnij wg. potrzeb na 2 części w taki sposób, aby jedna część rurki wystarczała do podłączenia do wylewki kranowej lub w przypadku zastosowania filtrów do odpływu filtra, druga rurka wylewowa do odprowadzenia wody do zlewu.

  Montaż jonizatora wody na przykładzie Chanson

  Poniżej schemat prawidłowo podłączonego jonizatora w przypadku instalacji z systemem filtrów Chanson C3 oraz schemat przekierowania wody na wylewce:

  Montaż jonizatora wody

  bez tytułu3 z logo

  Montaż jonizatora wody na przykładzie jonizatora Alkamedi model nablatowy:

  Jonizator Alkamedi AML3000S
  Jonizator Alkamedi AMS2100

   

  Galeria

  Montaż jonizatora metodą B i C zalecamy przeprowadzać za pośrednictwem fachowca:

  Metoda B: podłączenie do przyłącza wylewki kranowej; metoda wymagającej pewnej ingerencji w hydraulikę, stąd przy jej wykorzystaniu stanowczo zalecamy skorzystanie z fachowej pomocy instalatora.

  Metoda C: podłączenie pod blatem/zlewozmywakiem bezpośrednio do przyłącza wody zimnej (stosowane dla większości jonizatorów podblatowych); podobnie jak metoda B wymagana jest ingerencja w podłączenia hydrauliczne, stanowczo zalecamy skorzystanie z instalacji przez profesjonalnego instalatora.

  Po każdej instalacji zalecamy sprawdzać podłączenia w ciągu kolejnych 2 dni celem wykluczenia jakichkolwiek wycieków.

  Zdjęcia obrazują przykładowe podłączenie korzystając z metody A i stanowią jedynie przykład podłączenia.

  • Jonizator podłączamy bezpośrednio do baterii. 
  • Czas montażu zajmuje od 5 do 15 minut. 
  • Podstawowe akcesoria do montażu jonizatora wliczone są w cenę każdego jonizatora i dołączone w komplecie.

  WAŻNE UWAGI!

  • Zanim rozpoczniesz montaż jonizatora wody, zapoznaj się w całości ze wskazówkami dotyczącymi jej przeprowadzenia.
  • Użyj ręcznika celem podłożenia pod urządzenie w trakcie jego podłączania/przekładania na blacie celem zabezpieczenie przez zarysowaniami.
  • Zawsze sprawdzaj wszystkie przyłącza po dokręceniu i w ciągu kolejnych 24h od ich wykonania, aby wykluczyć jakiekolwiek wycieki. Jeśli planujesz wyjazd lub dłuższe niekorzystnie z urządzenia zamknij zawory.
  • W przypadku pytań odnośnie instalacji jonizatorów przez nas oferowanych firmy Chanson prosimy o kontakt. 
  • W przypadku instalacji bezpośrednio do ujęcia wody, stanowczo zalecamy przeprowadzenie instalacji przez profesjonalnego instalatora. W przypadku dokonywania instalacji samodzielnie ponosicie Państwo całkowitą odpowiedzialność za prawidłowość jej przeprowadzenia.
  • Prosimy upewnić się że ciśnienie w rurach nie przekracza 4,1 bar / 60 PSI.
  • Po zainstalowaniu jonizatora lub wymianie filtrów należy umożliwić urządzeniu przeprowadzenie wstępnej filtracji,w tym celu należy go uruchomić puszczając przez niego wodę przez 5-8 min po czym należy go wyłączyć i odczekać 10 min, po takim czasie trzeba na kolejne 5 min uruchomić urządzenie. Po takim płukaniu jonizator jest gotowy do użytku. 
  • Jeżeli jonizator wody był nie używany dłużej niż 16 godzin, należy umożliwić swobodny przepływ wody przez ok. 1min.
  • Jeśli planowany jest wyjazd bez używania jonizatora przez klika dni niezbędne jest wyjęcie z jonizatora filtra wody, a po jego wysuszeniu pozostawienie w foliowej torebce w lodówce celem uniknięcia rozwoju bakterii.
  • W przypadku jonizatorów MIRACLE MAX działa funkcja samoczyszczenia( “self cleaning”) zwykle uaktywnia się po stosowaniu wody najbardziej kwasowej- to normalne działanie i proszę się nie niepokoić.