Wróć do listy publikacji

Jak uzyskać wodę wodorową?

14 grudnia 2021
  • Artykuły o wodzie

Organizm człowieka w przynajmniej 50% składa się z wody. To oznacza, że odpowiednie nawadnianie jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Średnie dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na wodę wynosi 2 litry. Najlepsze efekty zdrowotne uzyskamy, wybierając do codziennego nawadniania wodę wodorową.

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne, ponieważ woda jest potrzebna do różnych funkcji życiowych jak utrzymanie homeostazy i zachodzenie procesów metabolicznych. Ciało człowieka składa się w co najmniej 50% z wody, dzięki niej odbywa się w organizmie transport substancji odżywczych i usuwanie metabolitów, odczuwalny jest smak i trawiony pokarm. Woda zapewnia także termoregulację fizyczną poprzez pocenie się i parowanie z powierzchni skóry. Organizm człowieka jest w stanie bez jedzenia przeżyć ponad miesiąc, natomiast bez wody – tylko 3-5 dni. Zakłócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie najpierw uwidacznia się w kiepskim samopoczuciu człowieka. Pojawiają się bóle głowy i migreny, chroniczne zmęczenie, obniżenie aktywności ruchowej, zmniejsza się także tolerancja na zmiany temperatury otoczenia. Długotrwały niedobór wody może prowadzić do zakłóceń w krążeniu krwi, mogą pojawić się także zaburzenia ze strony układu pokarmowego, spada również wydolność fizyczna. Duże znaczenie ma to, jaką wodę pijemy. Jedną z najlepszych jest woda wodorowa.

Woda wodorowa – czym różni się do zwykłej wody?

Woda wodorowa jest wzbogacona wodorem molekularnym H2, który składa się z dwóch połączonych ze sobą atomów wodoru. Wodór to gaz o unikalnym i selektywnym działaniu antyoksydacyjnym, celuje w najbardziej szkodliwe dla ludzkiego organizmu wolne rodniki. Dodatkowo ma on właściwości antyapoptotyczne, dzięki czemu zapobiega martwicy poreperfuzyjnej, chroniąc mózg, serce i wątrobę przed urazami niedokrwienno-reperfuzyjnymi oraz udarami. Po rozpuszczeniu w wodzie cząsteczka wodoru nie rozpada się na elektrony i protony, w związku z czym nie zmienia pH wody ani organizmu.

Zalety wody wodorowej

Woda wodorowa ma wiele walorów zdrowotnych, przede wszystkim szybciej nawadnia komórki, dzięki mniejszym cząsteczkom. Chroni także komórki przed działaniem wolnych rodników, tym samym zmniejszając ryzyko zachorowania na nowotwór. Zwiększa również odporność organizmu, wzmacniając system immunologiczny. Woda wodorowa ma działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne, dodatkowo poprawia pamięć i koncentrację.

Jak otrzymać wodę wodorową?

Cząsteczki wodoru H2 są bardzo małe, przez to przenikają przez naczynia, a to sprawia, że gaz pozostaje w wodzie krótko. Aby uzyskać świeżą, nasyconą wodorem wodę, najlepiej wytwarzać ją w warunkach domowych. Do tego wystarczy mieć generator wodoru. To urządzenie, które przy użyciu zwyklej wody wytwarza wodę wodorową. Picie około 8-10 szklanek wody dziennie jest zalecane do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zamieniając zwykłą wodę w wodę wodorową, zapewniamy sobie i naszym domownikom lepsze nawodnienie komórek, poprawę cyrkulacji krwi i płynów ustrojowych. Woda wodorowa może być wykorzystana do gotowania, mycia twarzy i włosów oraz do przyrządzania kawy i herbaty.

Woda wodorowa to prosty sposób na dostarczenie wodoru organizmowi oraz skutecznego jego nawodnienie. Ma ona pozytywny wpływ na cały organizm,
neutralizuje wolne rodniki, redukuje reakcje zapalne i alergie, a jednocześnie dodaje witalności.

Udostępnij:
Poprzedni Dlaczego woda wodorowa jest taka ważna? 14 grudnia 2021 Następny Woda wodorowa a właściwości zdrowotne 15 grudnia 2021
Podobnie wpisy z kategorii