Wpływ picia bogatej w wodór cząsteczkowy wody na pacjentów po radioterapii cz.1

Potrzebujesz wesprzeć terapię, szybciej się nawodnić woda wodorowa jest ciekawym rozwiązaniem: szybsza absorbcja, antyoksydacyjne działanie wodoru.Skutki uboczne radioaktywności stymulują procesy ulatniania i stany zapalne. W opisywanym poniżej badaniu stwierdzono, że picie wody wodorowej rzeczywiście zmniejsza skutki uboczne radioterapii w przypadkach raka wątroby.

Jednym ze skutków spożywania wody wodorowej – wg wyników tego badania – było zmniejszenie skutków ubocznych raka wątroby leczonego radioterapią.

 

Badanie polegało na podawaniu wody wzbogaconej o wodór cząsteczkowy pacjentom leczonym metodą radioterapii. Pacjenci zostali podzieleni na 2 grupy, z których jedna przyjmowała wodę z wodorem cząsteczkowym, a druga przyjmowała wodę zwykłą (placebo).

Badanie potwierdziło znaczny wpływ na jakość życia (tzw. “quality of life“) w przypadku pacjentów, którzy przyjmowali wodę wodorową w stosunku do grupy przyjmującej placebo. W grupie przyjmującej wodę z wodorem zmniejszyły się markery oksydacyjne, a – co ważne – podawanie wody wodorowej nie wpływało na zmniejszenie skuteczności samej radioterapii.

Przeczytak więcej o wodzie wodorowej: https://www.jonizatory.eu/2021/05/wlasciwe-nawodnienie-organizmu/

Artykuł źródłowy nosi – w tłumaczeniu – tytuł: “Wpływ picia wody bogatej w wodór na jakość życia pacjentów z guzem wątroby leczonych radioterapią”

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22146004/