Wróć do listy publikacji

Filtry w jonizatorze i systemach filtrujących – Dlaczego należy wymieniać?

05 listopada 2019
  • Porady
Spis treści

Na całym świecie coraz więcej osób szuka sposobów na polepszenie jakości powietrza i wody. Oczywiście spowodowało to rosnące zanieczyszczenie środowiska, smog i inne zagrożenia klimatyczne. Dobrym rozwiązaniem jest używanie filtrów wody, jonizatorów i urządzeń oczyszczających powietrze. Należy jednak odpowiednio o nie zadbać.

Czysta woda i czyste powietrze to coraz częstsze marzenie wielu ludzi na ziemi. Wszystko dlatego, że nie każdy ma do nich dostęp. Warto jednak zadbać nie tylko o czystość wody, ale również o jej jakość. Na przykład zamiast pić zwykłą wodę, lepiej zaopatrzyć się w wodę jonizowaną. Łatwo ją przygotować. Wystarczy do tego jonizator. Na rynku można znaleźć wiele takich urządzeń. Bez względu jednak na to, czy używamy jonizatora do wody, oczyszczania powietrza czy różnych systemów filtrujących, ich ważnym elementem są filtry w jonizatorze. Te mają to do siebie, że w czasie eksploatacji zużywają się i brudzą. Nie można eksploatować żadnego jonizatora z brudnym filtrem, bo nie otrzymamy zadowalającego efektu. Takiego, jak opisujemy poniżej.

Filtry w jonizatorze

Jonizator wody to urządzenia do wytwarzania wody jonizowanej, która jest otrzymywana w procesie elektrolizy. Proces ten polega na rozkładzie cząsteczki pod wpływem przyłożonego napięcia elektrycznego. W trakcie elektrolizy w wodzie zachodzą różne procesy jak na przykład dysocjacja elektrolityczna. Dlatego tak ważne są filtry w jonizatorze. Najważniejszymi elementami jonizatora są elektrody – katoda (ujemna) i anoda (dodatnia). W procesie elektrolizy elektroda ujemna przyciąga jony dodatnie, a elektroda dodatnia – jony ujemne.

W urządzeniu do jonizowania wody znajduje się półprzepuszczalna membrana (filtry w jonizatorze) oddzielająca anodę od katody i umożliwiająca transport jonów. Ta membrana zapobiega także przenikaniu cząstek wody. W tak przygotowanym układzie otrzymujemy w jednym zbiorniku wodę kwaśną z anionami, a w drugim – wodę alkaliczną z kationami.

Woda jonizowana ma wiele zalet. Przede wszystkim poprawia równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, a do tego, poprzez ujemne ORP, stanowi naturalny antyoksydant. Tak przetworzona woda ma zmienione struktury molekularne, co zapewnia lepsze nawadnianie organizmu oraz przyspiesza proces metabolizmu. Jonizowana woda ma także właściwości przeciwutleniające, przez co usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe wolne rodniki.

Udostępnij:
Poprzedni Wodór cząsteczkowy – Twój klucz do zachowania zdrowia 23 października 2019 Następny Jak wykorzystać wodę jonizowaną? 05 listopada 2019
Podobnie wpisy z kategorii