Świeża woda

Woda butelkowana nigdy nie dorówna świeżości żywej wody.

Żywa woda ma o wiele lepsze parametry niż woda butelkowana. W wodzie butelkowanej, która, krótko mówiąc, nie jest wodą świeżą, z czasem zmniejsza się stopień zasadowości, zawartość tlenu, a także jej zdolności antyoksydacyjne.

Jeśli woda stoi w butelce przez 5 dni, z 5 jej dobrodziejstw zachowują się tylko 2, a i te stopniowo zanikają. Jak myślicie, przez jaki czas woda butelkowana stoi w magazynach, zanim do nas dotrze?

ZOBACZ FILM >>> Dr. Robert O. Young testuje alkaliczną wodę zjonizowaną z jonizatorów Chanson.

Ile wody potrzebuje nasze ciało?

Wartość pH określa zasadowy bądź kwaśny odczyn płynów, pożywienia, organizmów. Skala mieści się pomiędzy 0 a 14. Odczyn pH 7 oznacza stan neutralny, tj. równowagę kwasowo-zasadową. Wartości poniżej 7 przynależą do środowiska kwaśnego, powyżej 7 mamy do czynienia z odczynem zasadowym.

To, ile wody potrzebujemy, zależy min. od naszej wagi, stylu naszego życia, aktywności fizycznej, czy klimatu, w jakim żyjemy. Woda jest niezwykle ważna – reguluje temperaturę naszego organizmu chroniąc nas przed przegrzaniem i gorączką.

W zależności od naszego wieku, woda stanowi od 80 do 50 procent naszego ciała. Człowiek potrzebuje w przybliżeniu 1 cm3 wody na minutę. Dlatego codziennie należy pić co najmniej 2,5 litra wody – to zapewni odpowiedni, zrównoważony stan naszego organizmu i zrekompensuje codzienną utratę wody. Oznacza to, że powinniśmy wypijać 8 – 12 szklanek wody dziennie!

Odwodnienie

Jeśli ciału nie dostarczamy odpowiedniej ilości wody, doprowadzamy nasz organizm do stanu odwodnienia, co stanowi ogromne zagrożenie dla życia. Jeśli dostarczymy zaledwie o 1% wody mniej, niż jest to wymagane, natychmiast zaczynamy odczuwać pragnienie, zmęczenie i osłabienie. Kiedy ubytek wody sięga zaledwie 5%, nasz organizm reaguje lekką gorączką, wymiotami i drgawkami. W tym przypadku istnieje realne zagrożenie życia! Jest zatem niezwykle ważne, by nasze ciało było non stop doskonale nawodnione!!!

Eksperci zalecają jonizowanie wody w celu prawidłowego nawodnienia naszego ciała.

Pamiętajmy, że tak lubiane przez nas napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa, herbata, napoje energetyzujące itp., mogą spowodować odwodnienie naszego organizmu. Dlaczego? Kofeina potrzebuje po prostu dodatkowych cząstek wody do całkowitego wchłonięcia przez organizm. Analogiczna sytuacja ma miejsce podczas spożywania i absorpcji alkoholu. Jeśli rzeczywiście chcemy zapewnić sobie doskonałe nawodnienie, woda musi stanowić nieodzowny element naszej codzienności. Nie bez powodu powiada się, że człowiek bez pokarmu wytrzyma 30 dni, ale bez wody zaledwie 3!

Z tego wszystkiego bez wątpliwości wynika, jak dla jakości naszego życia istotny jest odpowiedni dopływ świeżej, żywej, jonizowanej wody.

Woda pitna kontrolowana jest min. przez Polski System Dotyczący Informacji o Środowisku i Zdrowiu – ENHIS-PL

System ten jest kompatybilny z przepisami i rozporządzeniami UE (zob.np. http://www.enhis.pl/)

Woda pitna, tzw. ‚kranówka’, podlega o wiele bardziej wnikliwej i ścisłej kontroli, niż, na przykład, woda butelkowana.

Woda pitna monitorowana jest pod względem wielu wskaźników jakości w ogóle nie branych pod uwagę w przypadku wody butelkowanej.

Kontrola jakości wody przeprowadzana jest na bieżąco przez cały okres jej produkcji i zapewnia zgodność z normą PN-EN ISO/IEC i odpowiednimi certyfikacjami. Na podstawie ww. danych można z całą pewnością stwierdzić, iż jakość dostarczanej wody jest w zupełności zgodna z europejskimi standardami, tak pod względem właściwości fizycznych, chemicznych,jak i mikrobiologicznych.

O jakości wody pitnej, jak i wszelkich prawnych przepisach dotyczących tej kwestii, w łatwy i przejrzysty sposób można dowiedzieć się z oficjalnych stron rządowych (zob. np. http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index)

Woda z kranu jest najlepsza!

Nie potrzebujesz specjalnego pakowania, magazynowania, przechowywania czy transportowania! A więc przede wszystkim: masz w domu, na miejscy, w stu procentach świeżą – bo ‚doskonale przechowywaną’, w chłodzie i ciemnościach kanalizacyjnych rur – wodę jonizowaną prosto z kranu! Żadnych dodatkowych kosztów, żadnego wybierania i noszenia tzw. ‚mineralki’ z marketu!

 

5 thoughts on “Świeża woda

 1. Ja również uważam, że lepiej jest zainstalować w jonizator wody i czerpać z niego korzyść przez długie lata, niż kupować każdego dnia 1-3 butelki wody mineralnej ( w plastiku…. ).

 2. Rzeczywiście zwykła woda w plastikowej butelce nigdy nie dorówna żywej wodzie. To co możemy znaleźć w marketach spożywczych nie nadaje się do picia – moim zdaniem.

  • Dziękujemy za poświęconą chwilę na dodanie wpisu, ma Pan rację, co do rur, jednak nie wszędzie są już wymienione rury. Np. w wielu miastach są węzły nie wymienione od lat stąd kolega użył sformułowania „w ciemnościach”.
   Mieliśmy okazję zobaczyć co robi woda np. z końcówką rury stalowej 3/4 po 5 latach.
   Natomiast co do rur plastikowych; butelki w których standardowo kupuje się wody są wykonane z tkz. pet-zapraszamy do sprawdzenia jaki to surowiec.

 3. Jesli u czlowieka wystepuja duze obrzeki, a jego serce niekiedy nierownomiernie bije lub przy najmniejszym wysilku zaczyna kolatac, to zwiekszenie spozycia wody powinno odbywac sie stopniowo i powoli, lecz nie nalezy rezygnowac z picia wody. Nalezy po prostu ograniczyc w ciagu 2-3 dni spozycie soli, poniewaz organizm wciaz jeszcze dziala w wyczerpujacym trybie jej zatrzymania. Po tym, jak obrzek ustapi mozna bedzie znow dodawac sol do posilkow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>